امکانات و تنظیمات  
در کنسول مدیریتی نرم افزار ضد ویروس نام بعضی از کلاینتها دو بار ظاهر می گردد، علت این امر چیست و چگونه می توان آنرا برطرف نمود؟
تاریخ درج: 1389.12.10 / شماره شناسه سوال:  60108
در کنسول مدیریتی نرم افزار ضد ویروس و در قسمت کلاینتها گهگاه ممکن است نام تعدای از کلاینتها تکراری باشد و این امر سبب می گردد به ازاء یک کلاینت دو پروانه بهره برداری به آن اختصاص یابد. این اتفاق به دو دلیل زیر رخ می دهد:
1- پس ار نصب نرم افزار ضد ویروس روی رایانه های شبکه به هر دلیل نام آن رایانه تغییر یابد.
2- وجود دو کارت شبکه بر روی رایانه های شبکه
اکنون می توانید به روش زیر حالت شناسایی اتوماتیک کنسول را فعال نموده و مشکل فوق را برطرف نمایید:
1- نرم افزار کنسول ضد ویروس "ESET Remote Administrator Console" را اجرا نموده و (مطابق تصویر شماره 1) با گزینه "OK" به سرور ضد ویروس "ESET Remote Administrator Console" منصل گردید. در صورتی که در مراحل نصب سرور ضد ویروس اقدام به قرار دادن کلمه عبور جهت اتصال کنسول به سرور نموده اید قبل از کلیک گزینه فوق کلمه عبور خود را در قسمت مربوطه وارد کنید.

(تصویر شماره 1)
2- پس از اتصال کنسول به سرور ضد ویروس (مطابق تصویر شماره 2) از منوی "Tools" گزینه "Serve Options" را انتخاب کنید و یا با استفاده کلید ترکیبی "Ctrl+Shift+O" وارد این قسمت گردید. پس از باز شدن پنجره مذکور (مطابق تصویر شماره 3) در سربرگ "Advanced" با کلیک دکمه "...Edit Advanced Settings" وارد بخش تنظیمات پیشرفته شوید.

(تصویر شماره 2)

(تصویر شماره 3)
3- پس از انجام مراحل فوق (مطابق تصویر شماره 4) در پنجره تنظیمات به مسیر  "ESET Remote Administrator -> ERA Server -> Setup -> Advanced" مراجعه کنید.

(تصویر شماره 4)
4- اکنون (مطابق تصویر شماره 5) از فهرست پارامترها گزینه "... Enable MAC address renaming" را انتخاب نموده و سپس در قسمت سمت راست پنجره گزینه "Value" را تیک بزنید.

(تصویر شماره 5)
5- در پایان با انتخاب گزینه "Save" از منوی "File" تغییرات فوق را ذخیره نموده و پنجره تنظیمات را ببندید. اکنون سرور ضد ویروس قادر به انجام عملیات به روز رسانی خواهد بود.